Szenior ország, partner kockázatkezelési szakértő

Dátum:  2024. ápr. 20.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

A

Kockázatkezelési Divízió

Ország-, Partner Kockázatok Osztálya

munkatársat keres

Junior kockázatkezelési szakértő

munkakör betöltésére.

 Keressük leendő kollégánkat jó hangulatú, dinamikusan bővülő csapatunkba országok illetve tőkepiaci intézmények kockázatainak kezelésére, illetve ezeken a területeken a Bankcsoport egészét érintő projektekben való részvételre.

Feladatok:

  • Professzionális pénz- és tőkepiaci szereplők (főként bankok) pénzügyi teljesítményének, illetve kockázatára ható külső tényezők elemzése, minősítése
  • Makrogazdasági, politikai folyamatok, események nyomonkövetése, országkockázati elemzések készítése
  • Limitelőterjesztések készítése, javaslattétel kockázatvállalásokra
  • Önálló kapcsolattartás társterületekkel, illetve külföldi leánybankokkal
  • A szakterület működését támogató rendszer üzemeltetésében való közreműködés

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági, pénzügyi végzettség
  • Pénzügyi intézményben szerzett tapasztalat munkaviszony vagy szakmai gyakorlat útján
  • Legalább középfokú, írásban és szóban egyaránt aktív angol nyelvtudás
  • Számítógépes felhasználói ismeretek (MS Office, Excel programozás, prezentációk készítése)

Amit előnynek tartunk:

  • Kockázatkezelési területen szerzett tapasztalat

Treasury folyamatok, termékek ismerete

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Folyamatosan fejlődő és innovatív munkakör
  • Hibrid munkavégzés – lehetőség otthoni munkavégzésre

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.