Junior befektetői kapcsolattartási szakértő

Dátum:  2024. szept. 5.
Hely:

Budapest, HU, 1051

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt. bővülő Befektetői Kapcsolatok részlege
munkatársat keres.

A Bank befektetői kapcsolattartási csapatának tagjaként:

Feladatok:

•    Közreműködés a Bank negyedéves tőzsdei gyorsjelentéseinek és éves jelentésének elkészítésében (leánybankok egyedi szöveges jelentésének megírása, kapcsolódó prezentációk készítése, a jelentésekhez kapcsolódó táblák és háttéranyagok összeállítása, ezek kapcsán a szükséges információk beszerzése a társterületektől);
•    Részvétel a prezentációs anyagok előállításában a befektetői találkozókhoz,
roadshow-khoz, külföldi konferenciákhoz;
•    A banki működési- és szabályozói környezet folyamatos nyomon követése a Bankcsoport országaiban;
•    Az OTP Bank és versenytársai szempontjából releváns elemzések, illetve versenytársak negyedéves jelentéseinek nyomon követése;
•    A Bank befektetői bázisa és a fontosabb tőkepiaci trendek nyomon követése, erről összefoglalók készítése;
•    Részvétel a kontrolling és egyéb rendszerek fejlesztése kapcsán a tőzsdei jelentési folyamatot érintő fejlesztésekben.

Elvárások:

•    Felsőfokú gazdasági/pénzügyi iskolai végzettség; naprakész pénzügyi, tőkepiaci és bankszakmai ismeretek;
•    Magas szintű szakmai angol nyelvismeret szóban és írásban;
•    SQL, PowerBI ismerete;
•    Analitikus, elemző gondolkodás;
•    Megbízható, pontos munkavégzés a határidők figyelembevételével;
•    Pályakezdők jelentkezését is várjuk.

Amit előnynek tartunk:

•    Külföldi tanulmányok és/vagy munkatapasztalat;
•    Bloomberg és vezetői információs rendszerek ismerete.

Amit kínálunk:

•    Versenyképes jövedelem;
•    Széleskörű juttatási csomag;
•    Home Office lehetőség;
•    Impozáns munkakörnyezet, magas színvonalú irodai infrastruktúra;
•    Karrierlehetőség Magyarország legnagyobb tőzsdei cégénél, mely egyben Kelet-Közép-Európa legnagyobb független pénzügyi szolgáltatója;
•    Széles rálátás a Bankcsoport tevékenységére és pénzügyi teljesítményére.