Junior IT Business analyst 1

Dátum:  2024. jún. 26.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt. munkatársat keres
 Üzleti Elemző / Business Analyst
munkakör betöltésére
Üzleti elemzőként olyan szakembert keresünk, aki adatelemzési és problémamegoldó technikákat alkalmazva segíti a projekteket megalapozott döntéseket hozni, illetve az üzlet igényeit kielégítő megoldásokat szállítani. Több forrásból gyűjt és elemez adatokat, majd ezeket az információkat felhasználva megalapozott ajánlásokat tesz az üzlet és IT szereplők számára. Részt vesz az új termékek, szolgáltatások és folyamatok fejlesztésében, bevezetésében. A projekt/termék teljes életciklusa során követelmény gyűjtés és analízis tevékenységeket folytat.

Feladatok:
•    Csoport színtű vállalati hitelezés terület üzleti domain megértése, elemzése, dokumentálása, üzleti folyamatok hatékonyságának javítása a vonatkozó jogszabályi előírások és belső stratégiai irányok alapján
•    Együttműködés a csoport szintű üzleti és IT szereplőkkel az üzleti igényeknek a megfelelő technológiai megoldásokkal való kielégítése érdekében    .
•    Üzleti követelmények összegyűjtésé ill. egységes, konzisztens formába való öntése.
•    IT rendszerek funkcionalitásának megismerése, elemzése, dokumentálása.
•    Együttműködés a különböző szereplőkkel az érintett rendszerek feltárásában és projekt architektúra kialakításában
•    A megvalósított megoldások funkcionalitásának, teljesítményének nyomon követése és felülvizsgálata.
•    IT fejlesztési folyamat nyomon követése, a tervezési szakaszban megoldandó feladatok ütemezése
•    Szabályzatoknak megfelelő dokumentációs feladatok elvégzése (tervezési, fejlesztési, tesztelési, üzemeltetési és oktatási anyagok készítése, validálása)
•    Elkészült szoftverek átvétele és bevezetése, közreműködés az integrációs és funkcionális tesztek elvégzésében, a szakterületi teszt koordinálásában, oktatásában
•    Támogatási feladatok elvégzése a fejlesztési folyamat során és a szoftverek bevezetése, élesítése után

Elvárások:
•    Egyetemi vagy főiskolai diploma - előnyt jelent, ha gazdasági/pénzügyi végzettséget szerzett és nem áll távol tőle az informatika sem, vagy informatikus-közgazdász végzettség
•    2-3 éves fejlesztési vagy üzleti területen szerzett tapasztalatot
•    Strukturált, folyamatszemléletű, analitikus gondolkodásmód,
•    A vonatkozó szakmai területekkel kapcsolatos naprakész ismeretek fenntartása.
•    Business Analyst ill. Business Architektúra módszertanok és keretrendszerek ismerete. (pl. Event storming, TOGAF, BIAN, stb… )
•    Modellezési formák és nyelvek ismerete (BPMN, UML, Archimate, stb… )
•    Üzleti modellezésben való jártasság (UseCase, Activity diagrammok, Üzleti képességek, folyamatok, funkciók, szervizek, aktorok , értékláncok modellezése, dokumentálása )
•    Különböző technológiák és standardok ismerete.
•    Önálló, felelősségteljes munkavégzés és kiváló csapat együttműködési képesség
•    Kiváló írásbeli és szóbeli kommunikációs képesség
•    Sikerorientált személyiségével könnyen illeszkedik pörgős csapatunkba
•    Kiemelkedő problémamegoldó készséggel rendelkezik
•    MS Office felhasználói szintű ismerete, emelt szintű Excel ismeret
•    Középfokú, aktív angol nyelvtudás

Amiket ezért cserébe nyújtani tudunk:

•    Vonzó juttatási csomag
•    Stabil tulajdonosi háttér
•    Dinamikus csapat
•    Tervezhető munkaidő
•    Multinacionális környezet