Állásajánlat megosztása

Java fejlesztői Chapter Lead

Dátum : 2022.07.29.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Az OTP Bank Nyrt. munkatársat keres Java fejlesztői Chapter Lead (agilis vezető) munkakörbe

Az OTP Bank Daily Bankig Tribe-jának stratégiai célja, hogy modern, korszerű és előremutató szolgáltatásokat nyújtson ügyfeleinek és vezető szerepet tartson fenn a Közép-Kelet Európai régióban. A cél megvalósításának támogatására keresünk kollégát Chapter Lead szerepkörbe.

Feladatok:
•    A Chapter Lead elsődleges feladata a chapterébe tartozó, a Daily Banking Tribe rendszereit fejlesztő kollégák folyamatos szakmai fejlődésének biztosítása, a dolgozók munkájának értékelése, a szakmai és karrier utak tervezése és nyomon követése
•    A Chapter Lead szakmai tudására, személyes tapasztalataira építve képes tanácsokkal támogatni a chapter tagjait konkrét szakmai kérdésekben, illetve általánosabb problémák megoldási kereteinek megalkotásában
•    A Chapter Lead szakmai és emberi téren is mintaként képes szolgálni a chapter tagok felé, inspiratív, bevonó személyiség, képes hidat képezni a szervezet különböző területei között
•    Feladata, hogy kialakítsa a Daily Banking Tribe java back-end fejlesztési módszertanát, kereteit, igazodva az OTP-ben megfogalmazott standardokhoz és a világ trendekhez
•    Készítsen stratégai tervet arra vonatkozóan, hogyan lehet közép távon megújítani meglévő rendszereinket, illetve az új rendszerek bevezetését java back-end fejlesztői oldalról koordinálja, támogassa
•    Szoros együttműködés a különböző üzleti és IT társterületekkel

Elvárások az ideális jelölttel szemben:
•    Java technológiák magas szintű ismerete (akka/spring), releváns programozói múlt
•    Legalább 8 éves fejlesztői tapasztalat, melyből legalább 5 év java back-end fejlesztése terén szerzett
•    Több éves „people management” tapasztalat
•    Erős csapatépítő képesség
•    Szakmai standardok kialakítása és azok tartása kiemelt szerepet tölt be munkájában
•    Az agilis munkamódszer alapjainak ismerete, illetve erős nyitottság azok elsajátítására
•    Támogató típusú vezetői szerepkör iránti nyitottság, rugalmas szervezeti keretek, és multifunkcionális csapatok elfogadása
•    Képesség a változások kezelésére, irányítására, és a kollégák motiválására a változások közepette szükséges folyamatos fejlődésre
•    Tárgyalóképes angol nyelvismeret

Előnyt jelenthet:
•    Külön előnyt jelent a nagyvállalati környezetben végzett alkalmazások fejlesztése, üzemeltetése terén szerzett tapasztalat
•    CI/CD, konténerizációs (Docker, Kubernetes) és felhőszolgáltatásokkal kapcsolatos technológiák, eszközök és fejlesztési módszerek terén szerzett tapasztalat
•    Microsservices és SOA architektúrák ismerete
•    UI és UX tervezési tapasztalat
•    Webes (HTML, Javascript alapú) front-end fejlesztési tapasztalat
•    Mobil eszközökre szánt (Android, iOS) applikációk tervezése, fejlesztése

Amiket cserébe nyújtani tudunk:
•    Szakmai fejlődési lehetőség
•    Barátságos, modern munkakörnyezet, jó csapat, agilis működés
•    Versenyképes jövedelem és juttatási csomag
•    Hosszú távra tervező szervezet
•    Hibrid munkavégzés, rugalmas munkaidő beosztás