Java backend fejlesztő

Dátum:  2024. ápr. 10.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

JAVA Fejlesztő

Az OTP Bank Investment Tribe-jának stratégiai célja a kritikus befektetési szolgáltatási tevékenységekhez kapcsolódó biztonságos, magas minőségű alkalmazások fejlesztése a tőkepiaci és technológiai sztenderdeknek megfelelően.
Az OTP Bank Magyarországon a hitelintézetek közül elsőként vezette be az agilis szervezeti modellt, amelyben Tribe-ok, Squad-ok és Chapter-ek váltották le a korábbi igazgatóságokat, a rövidebb fejlesztési idő és nagyobb munkavállalói elégedettség elérése érdekében.
Az agilis szervezeti működésben nagyon erős kollaboráció és transzparens működés szükséges. Az alapos negyedéves tervezésnek köszönhetően a Squad-okon belül a munkatársak kéthetes sprintekben önállóan végzik feladataikat. Egy ilyen, dinamikusan fejlődő szervezeti egységbe keressük Java fejlesztő munkatársunkat, aki aktívan tudja támogatni az értékpapír számlavezető rendszer tervezési és fejlesztési folyamatait.

Főbb feladatok:
•    Nemzetközi és magyar piacon is meghatározó értékpapír számlavezető rendszer tervezésében és fejlesztésében való részvétel.
•    Meglévő alkalmazások továbbfejlesztése, új programrészek fejlesztése és tesztelése
•    Részvétel az IT projektekben a tervezéstől a megvalósításig
•    Hibák keresése és javítása
•    Adatbázis tervezés és fejlesztés

Elvárások:
•    Java technológiák / keretrendszerek ismerete
•    Legalább 1-3 éves Java fejlesztői tapasztalat
o    Java 17+, Spring boot
o    SQL, Maven, REST, JSON
o    GIT
o    Docker
•    Strukturált gondolkodás, önálló problémamegoldó képesség
•    Pontos, precíz munkavégzés, csapatmunkára való képesség
•    Hatékony kommunikáció
•    Angol nyelvismeret

Előnyt jelent:
•    Nagyvállalati környezetben végzett alkalmazások tervezése és fejlesztése terén szerzett tapasztalat
•    Microservice architektúra ismerete
•    Nagy terhelésű rendszerek fejlesztésében szerzett tapasztalat
•    Oracle adatbáziskezelő ismerete
•    Redis, Kubernetes tapasztalat
•    CD/CI ismeret
•    Swagger/OpenAPI, MQ, Kafka tapasztalat
•    Agilis hozzáállás, fogékonyság az új technológiák, ismeretek iránt

Amit kínálunk:
•    Fiatal, jó hangulatú csapat
•    Versenyképes fizetés
•    Bónusz rendszer
•    Külsős és belsős képzések
•    Csapatépítő programok
•    Karrierút
•    Home office lehetőség
•    Stabil háttér, melyet Magyarország legnagyobb bankja biztosít

Munkavégzés helye: 1131, Budapest, Madarász Viktor utca 12.