Investment Management Desk Leader

Dátum:  2024. ápr. 25.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt. Markets Igazgatósága
ALM Investment Management Desk Leader

munkatársakat keres.

Az OTP Bank Nyrt. új ALM (eszköz-forrás menedzsment) koncepciót vezet be annak érdekében, hogy még gyorsabban, rugalmasabban tudjon reagálni a változó környezet okozta új kihívásokra. Ha releváns tapasztalattal rendelkezel banki könyvi kamatláb-kockázat kezelési, likviditás menedzselési vagy tőkepiaci elemzési területen és szeretnél aktív szerepet vállalni az átalakulás folyamatában, illetve a Global Markets területen létesítendő csoportszintű ALM területének a napi munkájában, akkor várjuk jelentkezésedet!
Amellett, hogy egy összetartó, szakmailag egyedülálló csapat tagja lehetsz, olyan csoportszintű, nemzetközi projektekben, feladatokban vehetsz részt, ami biztosítani tudja a folyamatos szakmai fejlődésedet.

Feladatok:
•    Befektetési gyakorlat kidolgozása és megvalósítása az egyeztetett befektetési stratégiának és eszközallokációnak megfelelően
•    Befektetési lehetőségek felkutatása / eszközválasztás és időzítés az adott céleszközallokáció és kockázati limit keretein belül
•    A gazdasági környezet, a piac és az egyéni befektetési lehetőségek elemzése
•    A strukturális többletlikviditási banki könyvben történő kezelése
•    Különböző benchmarkok szerinti befektetések optimalizálása
•    A befektetési értékpapírportfoliók napi szintű kezelése
•    Döntéstámogató piaci információk nyújtása a Bank egyéb területei felé
•    A Mérlegmenedzsment terület támogatása, felelősségvállalási hajlandóság a befektetési stratégia és a befektetéskezelés céleszköz allokációjának kialakításában
Vezetői feladatok:
•    Nyitott és őszinte légkör teremtése a csapat számára az innovatív ötletek vagy problémák megosztása érdekében. Ösztönözni az együttműködést, és segíteni a jó munkakapcsolatok kialakítását a csapaton belül és más területekkel.
•    Munkatársak koordinálása, feladatmenedzsment
•    Teljesítménymenedzsment és fejlesztéstámogató tevékenység
•    Aktívan részt venni az új munkatársak toborzásában, kiválasztásában és integrációjában
•    Munkatárskiválasztással, felvétellel vagy elbocsátással összefüggő főbb vezetői feladatok
•    Felelősségi körök kiegészítése vagy módosítása

Elvárások:
•    Felsőfokú gazdasági végzettség (Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség, Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány előny),
•    Legalább 12 év releváns szakmai tapasztalat portfolio menedzsment területen
•    Legalább 3 év vezetői tapasztalat
•    Releváns tapasztalat portfolio tervezési, keresztfunkcionális projektek és kommunikációs tervek kidolgozásában
•    Önálló és felelős munkavégzés
•    Proaktivitás
•    Erős kapcsolatépítési képesség az OTP szervezetén belül és a szervezeten kívül
•    Erős kommunikációs, prezentáló képesség, analitikus gondolkodás,
•    Tárgyalóképes aktív angol nyelvtudás
•    MS Office termékek felhasználói szintű ismerete

Amit kínálunk:
•    Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
•    Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Változatos, hazai bankszektorban egyedülálló lehetőség;
•    Dinamikus terület, folyamatos szakmai kihívásokkal és nemzetközi üzleti környezettel,
•    Hibrid munkavégzés – lehetőség otthoni munkavégzésre

Munkavégzés helye: 1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.