Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Információbiztonsági szakértő - szenior/junior SOC elemző

Dátum : 2021.04.06.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt. pályázatot hirdet
Információbiztonsági szakértő – szenior/junior SOC elemző
munkakör betöltésére.

Feladatok

  • A SOC (Security Operations Center) munkatársaként IT biztonsági monitoring tevékenység, IT biztonsági monitoring rendszerek felügyelete megszakítás nélküli munkarendben (7×24)
  • IT biztonsági események azonosítása, felderítése, kivizsgálása, ezek alapján kockázatelhárító tevékenységek azonnali végrehajtása, kockázatcsökkentő javaslatok megtétele,
  • Az IT biztonsági eseményekhez, incidensekhez kapcsolódó biztonsági jelentések, elemzések, beszámolók készítése
  • Együttműködés az IT monitoring és az IT hálózatfelügyelet (Network Operations Center) munkatársaival

Elvárások:

  • Legalább 2 éves, IT üzemeltetés vagy információbiztonság területén szerzett releváns tapasztalat. A junior pozícióra releváns szakirányú végzettséggel rendelkező pályakezdők jelentkezését is várjuk.
  • Windows, Linux alapú rendszerek üzemeltetési és IP hálózati ismeretek
  • Szóbeli/írásbeli kommunikációs és dokumentációs képességek (angol nyelven is)
  • Kockázatkezelési és elemzési készség
  • Nyitottság szakmai információk megszerzésére és a folyamatos fejlődésre
  • Strukturált gondolkodás, problémamegoldó készség
  • Kiváló együttműködési képesség
  • Megbízható, precíz munkavégzés
  • Önálló éjszakai és hétvégi munkavégzésre való képesség

Előnyt jelent:

  • Security Operations Centerben SOC elemzőként szerzett tapasztalat
  • Információbiztonsági monitoring és védelmi eszközök átfogó ismerete – SIEM, tűzfal, IPS/IDS
  • Felsőfokú végzettség (informatikai, műszaki, vagy gazdasági)
  • Felsőfokú angol nyelvtudás
  • Android/IOS rendszerek magas szintű ismerete
  • Felhős rendszerek üzemeltetésében való jártasság (MS Azure)
  • IT biztonsági/üzemeltetői vizsgák – pl. CompTIA Security+, CySA+, AZ-104, AZ-500, MS-500
  • Malware elemzés, Threat analysis, penetrációs tesztelések, cyber forensics iránti érdeklődés vagy tapasztalat

Amit nyújtunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok,
  • Versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag,
  • Rendszeres képzések, szakmai oktatások
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt,
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér.

Munkavégzés helye: Budapest, 13. kerület