IT Business analyst

Dátum:  2024. ápr. 25.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt.
IT Business Analyst
munkakör betöltéséhez munkatársat keres.

Az OTP Bank Magyarországon a hitelintézetek közül elsőként vezette be az agilis szervezeti modellt, amelyben Tribe-ok, Squad-ok és Chapter-ek váltották le a korábbi igazgatóságokat, a rövidebb fejlesztési idő és nagyobb munkavállalói elégedettség elérése érdekében.

Az agilis szervezeti működésben nagyon erős kollaboráció és transzparens működés szükséges. Az alapos negyedéves tervezésnek köszönhetően a Squad-okon belül a munkatársak kéthetes sprintekben önállóan végzik feladataikat. Mindezek biztosításában a Chapter Lead-nek és Product Ownernek meghatározó szerepe van. Egy ilyen, dinamikusan fejlődő szervezeti egységbe keressük IT Business Analyst munkatársunkat.

Feladatok:

  • Üzleti specifikációk értelmezése, egyeztetése
  • IT funkcionális és technikai specifikációk, folyamatleírások, teszt tervek készítése
  • Fejlesztések megtervezése, megvalósításának koordinálása
  • Szervezői tesztelések előkészítése, tesztdokumentáció készítése, tesztelés
  • Szakmai kapcsolattartás külső szállítókkal
  • Kapcsolattartás az üzleti és különböző IT területekkel
  • Éles hibajelenségek elemzése, feltárása, javítása

Akit keresünk:

  • IT rendszerek ismerete (2-3 éves gyakorlat tervezési és fejlesztési projektekben)
  • Megbízható szervezői, valamint jó kommunikációs képesség
  • Önálló munkavégzésre való képesség
  • Aktív Középfokú (B2) angol nyelvtudás
  • SQL nyelv alap ismerete
  • Rendszer implementációs, üzemeltetési gyakorlat

Amit előnynek tartunk:

  • Felsőfokú informatikai vagy pénzügyi szakirányú végzettség
  • Tőzsdei kereskedési rendszer ismerete
  • Tesztelési módszertanok ismerete, ebben való jártasság
  • Banki folyamatok ismerete
  • FIX protokoll ismerete
  • UNIX ismereteket, script programozás
  • ORACLE PL/SQL ismeretek
  • Több mint 3 év szakirányú tapasztalat
  • Agilis módszertani és termék (Atlassian) ismeret.

Amit kínálunk:

  • Megújult, modern, munkavállalói igényekre fókuszáló munkakörnyezetet és hosszú távú, stabil munkahelyet;
  • Izgalmas feladatokat Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek;
  • Hibrid munkavégzés;
  • Szakmai fejlődés lehetősége;
  • Versenyképes juttatási rendszer;
  • Felelősségteljes, önálló munkavégzés.