IT Business analyst

Dátum:  2024. ápr. 25.

Az OTP Bank Magyarországon a hitelintézetek közül elsőként vezette be az agilis szervezeti modellt, amelyben Tribe-ok, Squad-ok és Chapter-ek váltották le a korábbi igazgatóságokat, a rövidebb fejlesztési idő és nagyobb munkavállalói elégedettség elérése érdekében. Az agilis szervezeti működésben nagyon erős kollaboráció és transzparens működés szükséges. Az alapos negyedéves tervezésnek köszönhetően a Squad-okon belül a munkatársak kéthetes sprintekben önállóan végzik feladataikat. Mindezek biztosításában a CL/CoE Lead-nek meghatározó szerepe van. Egy ilyen, dinamikusan fejlődő szervezeti egységbe keressük IT Business Analyst munkatársunkat, aki proaktívan tudja támogatni a Squad-ban felmerülő BA és fejlesztési folyamatokat.

Feladatok:
•    IT folyamatok tervezése
•    Paraméterezés, script írás, sql lekérdezések írása és végrehajtása
•    Tesztelés a követelmények alapján kialakított terveknek megfelelően
•    Dokumentum layout design fejlesztés, különböző, a témában nemzetközileg is elismert külföldi IT gyártó megoldásának alkalmazásával, továbbá a kapcsolódó interfészek tervezése és kialakítása (XML, JavaScript, MPRess)
•    Fejlesztéshez kapcsolódó dokumentációk készítése és karbantartása
•    Adatbányászat, ad-hoc elemzések készítése
•    Éles hibajelenségek elemzése, feltárása, javítása

Mit várunk?
•    IT rendszerek ismerete (2-3 éves gyakorlat tervezési és fejlesztési projektekben)
•    Rendszer implementációs, üzemeltetési gyakorlat
•    SQL nyelv alap ismerete
•    HTML és xml ismeret
•    Jó elemzői és problémamegoldó képesség
•    Jó kommunikációs- és együttműködési készség
•    Magabiztos Microsoft Office alkalmazások ismerete
•    Angol nyelvismeret, legalább a szakmai dokumentációk értelmezési és beszédkészség társalgási szinten

Előnyt jelent:
•    Banki folyamatok ismerete
•    Java script ismeret
•    Oracle, MSSQL technológiában való jártasság
•    Web szolgáltatások fejlesztésében való jártasság (SOAP, REST API ismerete)
•    Tesztelési módszertanok ismerete, ebben való jártasság
•    Pénzügyi szektorban, hitelintézetnél szerzett 1-2 éves munkatapasztalat
•    3 éves szakmai tapasztalat
•    Legalább középfokú angol nyelvtudás

Amit kínálunk:
•    Megújult, modern, munkavállalói igényekre fókuszáló munkakörnyezet
•    Szakmai fejlődés lehetősége
•    Versenyképes juttatási rendszer
•    Felelősségteljes, önálló munkavégzés

Munkavégzés helye: XIII. kerület