Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Hitelportfólió elemzési tanácsadó

Dátum : 2021.04.20.

Hely: Budapest, PE, HU, 1051

 Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Sikereinket hazai központunknak és 70 éves múltunknak köszönthetjük. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

A Tőkeszámítási, Helyreállítási és Hitelportfólió Elemzési Főosztályunk feladata közé tartozik a 11 országra kiterjedő Bankcsoport átfogó tőkemenedzsmentje, beleértve a belső tőkemegfelelés értékelési folyamat (ICAAP) keretében a főbb releváns kockázatok (hitelkockázat, stratégiai kockázat, ingatlankockázat stb.) elemzése, a bank tőkemegfelelésére irányuló stressz tesztek koordinálása. Ez a terület felelős emellett a Bankcsoport értékvesztés képzési módszertanának kialakításáért, behajtás controlling rendszerének működtetéséért, Helyreállítási és Reorganizációs tervének fejlesztéséért, valamint hitelezési kockázatokkal kapcsolatos rendszeres és ad-hoc vezetői döntéstámogató elemzések készítéséért is.
Ez a Főosztály Hitelportfólió elemzési tanácsadó munkakörbe keresi azt a leendő szenior munkatársát, akinek feladata a leányvállalatainkkal való aktív kapcsolattartás annak érdekében, hogy IFRS9 témában minden leányvállalatunknál helyileg is kialakuljon egy széleskörű kompetencia. A feladat keretében a leendő munkatárs módszertani tudástranszferen, elemzéseken, iránymutatásokon, illetve prezentációkon és workshop-okon keresztül támogatja a leányvállalatokat ebben a folyamatban.

Leendő munkatársunk feladatai, fentiek mellett:

•    Módszertani prezentációk és összefoglaló elemzések készítése.
•    Belső workshop-ok szervezése.
•    Értékvesztés képzési kockázati paraméterek modellezése.
•    Az OTP Csoport csoportos értékvesztés képzési módszertanának fejlesztése.
•    A főosztály feladataihoz szükséges adatbányászat, elemzés.
•    Közreműködés a felső vezetés számára készülő riportok elkészítésében.
•    A szakterületet érintő projektekben való részvétel.

Akit keresünk:

•    Felsőfokú egyetemi végzettséggel rendelkezik.
•    Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban).
•    Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint).
•    Pontos, precíz és képes az önálló munkavégzésre, problémamegoldásra.
•    Analitikus, elemző és ügyfélcentrikus gondolkodásod jellemzi.
•    Nyitott a fejlődésre ugyanis hosszútávon számítunk munkatársainkra: nagy hangsúlyt fektetünk a karriergondozására.

Amit előnynek tartunk:

•    Adatbányászati, adatbázis kezelési ismeretek
•    Banki tapasztalat

Amit kínálunk:

•    Csapatunk tagjaként egyedülálló lehetőséged nyílik a szakmai tapasztalatszerzésre egy nemzetközi bankcsoport központjában.
•    Versenyképes kompenzációs csomag.
•    Fiatal, innovatív, támogató csapat, ahol mindig jó a hangulat.
•    Lehetőség, az angol nyelv mindennapi használatára.