Hitelportfolió elemzési szakértő

Dátum : 2022.11.10.

Hely: Budapest, BU, HU, 1151

Az OTP Bank Nyrt. Tőkeszámítási, Helyreállítási és Hitelportfolió Elemzési Főosztálya

munkatársat keres, a Bankcsoport értékvesztés folyamati feladataival foglalkozó csapatába.

A hazai bankszektorban egyedülálló módon nálunk 11 leánybankot magában foglaló regionális bankcsoport hitelportfólióján keresztül ismerheted meg az értékvesztés számítás módszertani, modellezési és folyamati hátterét. Csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik egyedülálló szakmai tapasztalatot szerezni az IFRS9 értékvesztés módszertani, modellezési és kalkulációs területén.

Amit kínálunk:

  • Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így valódi betekintést nyerhetsz egy regionális jelentőségű bankcsoport mindennapi működésébe
  • Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Hibrid munkavégzés (home office)
  • Fiatal, innovatív csapat

Feladatok:

  • Részvétel az OTP Csoport IFRS9 értékvesztés számítási módszertanának fejlesztésében és hitelkockázati paraméterek modellezésében
  • Kockázati költség hatásvizsgálat készítése
  • Vezetői döntéstámogató anyagok készítése
  • Negyedéves és éves audit folyamat támogatása értékvesztés témában
  • Kapcsolattartás az anyabanki, illetve leánybanki szakterületekkel, felügyleti hatósággal, könyvvizsgáló céggel
  • A szakterületet érintő projektekben történő részvétel

Akit keresünk:

  • Felsőfokú egyetemi gazdasági végzettséggel rendelkezik
  • Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban)
  • Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint)
  • Analitikus, elemző gondolkodás és jó problémamegoldó képesség jellemzi
  • Jó kommunikációs képességgel rendelkezik
  • Nyitott a fejlődésre
  • Pályakezdők jelentkezését is várjuk

Amit előnynek tartunk:

  • Banki tapasztalat
  • Számviteli ismeret (IFRS)
  • Kockázatkezelési ismeretek
  • Adatbányászatban, adatbáziskezelésben való jártasság/érdeklődés (SQL)

Munkavégzés helye: Budapest V. kerület