Hitelportfolió elemzési szakértő

Dátum:  2024. ápr. 4.
Hely:

Budapest, HU, 1051

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bankcsoport
munkakörbe keres kollégát
Keressük leendő kollégánkat támogató és jó hangulatú csapatunkba, ahol a hitelportfolióhoz kapcsolódó értékvesztési, tőkekövetelmény számítási és stressz tesztelési folyamatokat adatorientált elemzések készítésével támogatva járulhat hozzá a Bankcsoport hosszútávú sikeréhez.

A főosztály profilja:
Csapatunk felel többek között a Bankcsoport szabályozói és belső tőkekövetelmény szintjének meghatározásáért, a belső tőkemegfelelési és értékelési folyamat (ICAAP) koordinálásáért, az átfogó csoportszintű stressz teszt gyakorlatok lebonyolításáért, az IFRS9 szerinti csoportos értékvesztés-számítás módszertani fejlesztéséért, valamint a tőkeallokációs feladatok elvégzéséért.

Amit kínálunk:
•    Izgalmas, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Önálló, felelősségteljes munkakör;
•    Szakmai fejlődési lehetőség;
•    Versenyképes kompenzációs csomag
•    Fiatal, innovatív csapat
•    Hybrid munkavégzés

Feladatok:
•    A csoportos értékvesztés képzési módszertan fejlesztése
•    Értékvesztéssel, kockázati költséggel kapcsolatos elemzések, hatásvizsgálatok készítése
•    A bankcsoport belső tőkekövetelmény számításának támogatása, a hitelezéshez kapcsolódó tőkekövetelmények számszerűsítése
•    Hitelkockázati paraméterek (PD, LGD) becslése, visszamérése
•    Részvétel a csoportszintű stressz tesztek összeállításában, illetve a hitelezési veszteségek modellezésében
•    A tőkekövetelmény számítást és a hitelkockázati elemzéseket támogató adatfolyamatok menedzsmentje és fejlesztése

Akit keresünk:
•    Felsőfokú szakirányú (pénzügyi vagy gazdasági) végzettséggel rendelkezik
•    1-3 év kockázatkezelési, modellezési vagy adatelemzési tapasztalata van
•    Otthonos az SQL lekérdezések írásában
•    Magabiztos az MS Office használatában (Excel, Word, PowerPoint)
•    Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban)
•    Képes a megbízható, önálló és precíz munkavégzés, terhelhető
•    Jó analitikus és problémamegoldó készséggel, strukturált gondolkodásmód rendelkezik
•    Nyitott a fejlődésre

Amit előnynek tartunk:
•    SAS, Python, VBA programozási ismeretek
•    Relációs adatbázisok fejlesztésben szerzett tapasztalat