Hitelmonitoring-portfólió elemző

Dátum:  2024. máj. 13.

Bankunk kockázatkezelési területe munkatársat keres az alábbi pozíció betöltésére

Amiről szól a munkakör:

A Kockázatkezelési Divízión belül a Vállalati Hitelmonitoring Osztály tagjaként keressük leendő kollegánkat csapatunkba vállalati portfólió monitoring feladatokat támogató kockázati szakértőt.

Tevékenységed révén közvetlenül támogatod a Bank nyereséges működését, és a vállalati hitelportfólió minőségi fenntartását, biztosítását.

Főbb felelősségi körök:

Vállalati hitelportfólió:

  • Monitoring eredményének értelmezése és képviselete, a kockázatos portfoliók azonosítása
  • A portfolió forward-looking és macro-based tesztelése
  • Hitelkockázati limitek nyomonkövetése és konzekvenciamenedzsmentje.
  • Kockázati kontrolok, folyamatok, riportok kialakítása, értékelése, üzemeltetése és a portfolió javítását célzó akciótervek megfogalmazása
  • Felügyelet és management részére prezentációk, vezetői összefoglalók készítése magyar és angol nyelven
  • Ad-Hoc elemzői feladatok és kockázatkezelési IT megoldások bevezetését célzó projektekben való részvételi lehetőség

Csatlakozz a csapathoz, ha...

  • Pénzügyi, közgazdasági, gazdaságinformatikus területen szerzett felsőfokú végzettséggel rendelkezel
  • Vállalati kockázatkezelési és/vagy portfólió szintű elemzési területen szereztél legalább 3 éves szakmai tapasztalatot
  • SQL / SAS programozási ismereted, adatbázis kezelésben vagy építésben vagy elemzési és riport készítésben gyakorlatod van
  • Microsoft Excel, Power BI, SharePoint, PowerPoint, ThinkCell programok magabiztos használata
  • Analitikus gondolkodásmód, rendszerszemlélet jellemez
  • Kommunikációs angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt

Amit nyújtunk:

  • Egyedülálló lehetőség a magyar bankszektorban
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális, nemzetközi munkakörnyezetben
  • Változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok
  • Versenyképes fizetés és juttatási csomag
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör
  • Hibrid munkavégzés

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.