Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Hitelkockázati modell validátor

Dátum : 2021.02.23.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Tizenegy országban, több mint 19 millió ügyfelet szolgálunk ki modern eszközökkel, a pénzügyi termékek széles palettájával. Európában is egyedülálló sikereinket a régióban található központunknak és 70 éves múltunknak köszönthetjük: jól értjük ügyfeleink igényeit, nyitottak vagyunk az innovációra, fejlődésünket a kiszámítható, stabil működés határozza meg. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Kockázatelemzési és Szabályozási Igazgatóságunkra keresünk

Hitelkockázati modell validátort

Feladatok:

  • IFRS9 értékvesztéssel kapcsolatos modellek és paraméterbecslések validációja
  • A bankcsoport tőkekövetelmény számításával kapcsolatos modellek validációja
  • Stressz tesztek, szcenárióelemzések készítése
  • Statisztikai alapú hitelkockázati modellek jóváhagyása és rendszeres validációja mind a magyar-, mind a leányvállalati operációra vonatkozóan
  • A kockázati modellek rendszeres monitoringja
  • Csoportszintű best practice-ek kidolgozása, leánybankok roll-outjának támogatása
  • Kockázatkezeléssel kapcsolatos projektmunkákban való részvétel

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi, gazdasági vagy matematikai végzettség
  • Banknál / pénzügyi szolgáltatónál, hasonló pozícióban szerzett 1-3 éves tapasztalat (modellfejlesztés, validáció)
  • IFRS9 standard ismerete
  • Statisztikai elemző, adatbázis-kezelő szoftverek ismerete (SQL, SAS Enterprise Miner/Guide, R, Python)
  • Szükséges nyelvtudás: angol (felsőfok/tárgyalóképes szint)
  • Magas szintű elemzési képesség (összetett riportok, adattáblák értelmezése)
  • Logikus gondolkodás, rendszerszemlélet
  • Proaktív attitűd

Amit nyújtunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér,
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag.