Hitelkockázat kezelési tanácsadó / Credit Risk Analyst (Vármegyeszékhely)

Dátum:  2024. ápr. 19.

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Bővülés miatt keressük

kollégánkat fiatalos, támogató és jó hangulatú, szakmai fejlődést biztosító csapatunkba hitelengedélyezési területre.

Feladatok:

  • Döntéshozatal előkészítési folyamatban közép és nagyvállalati ügyfélkörrel kapcsolatos előterjesztésekben szereplő adatok és információk alapdokumentumokkal való összevetése, a banki és külső adatbázisokban történt rögzítések ellenőrzése, az ezzel kapcsolatos hiányosságok feltárása
  • Részvétel a hitelengedélyezői hatáskörbe tartozó ügyletek előzetes feltételeinek kialakításában
  • Ügyfél kockázati ellenőrzése nyilvános és belső banki adatbázisok alapján
  • A hitelezési és a kockázatkezelési folyamat fejlesztését érintő feladatokban, projektmunkában történő részvétel, közreműködés
  • Portfólió szintű kimutatások elkészítésében való részvétel

Aminek örülünk:

  • Felsőfokú gazdasági területen szerzett végzettség
  • Bankszektorban vagy pénzügyi szolgáltatónál, hasonló pozícióban szerzett minimum 1-3 éves tapasztalat
  • Számítógépes felhasználói ismeretek (MS Office, Excel, Word)

Előnyt jelent:

  • Angol nyelvtudás
  • Alapszintű gazdaságjogi ismeretek
  • Elemzési és számviteli ismeretek

Amit nyújtunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben
  • Versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag
  • Hibrid munkavégzés

Munkavégzés helye: Országosan keresünk kollégákat

Békéscsaba, Debrecen, Eger, Győr, Kaposvár, Kecskemét, Miskolc, Nyíregyháza, Pécs, Salgótarján, Szeged, Szekszárd, Székesfehérvár, Szolnok, Szombathely, Tatabánya, Veszprém, Zalaegerszeg