Betöltés...

Állásajánlat megosztása

Hitelkockázat kezelési szenior szakértő

Dátum : 2022.04.30.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Külföldi leánybanki lakossági portfoliókkal foglalkozó hitelkockázat kezelési területünkre keresünk

Hitelkockázat kezelési szenior szakértőt

Feladataid lesznek:

  • az OTP Csoport külföldi leányvállalatainak lakossági szegmensében a hitelkockázati teljesítmény és hitelezési folyamatok hatékonyságának folyamatos áttekintése és elemzése
  • kockázati kontrollok kiértékelése, valamint a jóváhagyási folyamat és a portfolió javítását célzó akciótervek megfogalmazása
  • a helyi és csoportszintű kockázati szabályoknak való megfelelés biztosítása
  • részletes, mélységi elemzések készítése egyes hiteltermékekre, hitelezési folyamatokra csoportszintű kockázati adatpiac és a leányvállalatok által adott adatszolgáltatás alapján (SQL, SAS, Power BI használatával)
  • a portfolió és az új folyósítások rendszeres vizsgálata, elemzése
  • az üzleti kezdeményezések szakmai véleményezése, a hitelkockázati elvárások biztosítása
  • kockázatvállalási limitek megállapítása és konkrét fejlesztési tervek megfogalmazása (célokkal, teendőkkel, leszállítandó feladatokkal és határidővel)
  • leányvállalati kockázatkezelés támogatása és fejlesztése tudásmegosztással a bankcsoporton belül és a csoportszintű legjobb gyakorlatok megosztásával
  • akvizíciós, integrációs és csoportszintű kockázatkezelési IT megoldások bevezetését célzó projektekben való részvételi lehetőség

Te vagy az ideális jelölt, ha:

  • pénzügyi / kvantitatív területen szerzett egyetemi / főiskolai diplomával (közgazdász, matematikus, fizikus, mérnök, informatikus) rendelkezel
  • lakossági kockázat elemzési, üzleti elemzői vagy értékesítés-elemzési területen szereztél minimum 3 éves szakmai tapasztalatot
  • magabiztos SQL / SAS programozási ismereted van
  • elemzési és riport készítési gyakorlatod van Power BI / Tableau használatával
  • a Microsoft Excel / pivot és PowerPoint programokat magas szinten ismered és használod
  • analitikus gondolkodás, lényeglátás, problémamegoldó képesség és jó vizualizációs készségek jellemeznek
  • jó a kommunikációs képességed szóban és írásban egyaránt
  • elkötelezett, lelkes és tettre kész vagy
  • képes vagy az önálló munkavégzésre
  • nyitott vagy a folyamatos tanulásra, új ismeretek elsajátítására

Jelentkezésednél előnyt jelenthet:

  • tárgyalóképes angol nyelvtudás
  • R / Python programozási gyakorlat
  • az OTP csoportban szerzett gyakorlat főként lakossági hitelezés, kockázatkezelés területén
  • döntési motor fejlesztési tapasztalat: SAS / SPSS / Experian / Fico / egyéb
  • termék jövedelmezőségi módszertanok ismerete

Amit nyújtani tudunk számodra:

  • izgalmas, kihívást jelentő feladatot Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • leányvállalatokkal való együttműködés nemzetközi környezetben
  • széleskörű elemzési szoftverek és módszertanok alkalmazásának a lehetősége
  • szakmai fejlődési lehetőség
  • lehetőség a folyamatok fejlesztésében való közreműködésre
  • motivált, sikerorientált, lendületes csapat
  • széleskörű juttatási csomag