Állásajánlat megosztása

Hitelkockázat elemzési szakértő

Dátum : 2019.08.05.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Feladatok:

Értékvesztés és céltartalék kalkulációt érintő elemzési és modellezési feladatok

Rendszeres és eseti riportok, elemzések készítése a bank és bankcsoport hitelportfoliójának minőségéről, a kockázati költségek alakulásáról, a kockázati tényezők azonosítása

Felsővezetői döntéshozatal aktív támogatása értékvesztés témakörben, stratégiai döntések előkészítése

Aktív részvétel a havi értékvesztés és céltartalék-képzési folyamatban

Kapcsolattartás az érintett társterületekkel, a leánybankok értékvesztésért felelős területeivel

Kapcsolódó szabályzatok elkészítése és rendszeres karbantartása, véleményezési feladatok

Értékvesztés számítást érintő projektekben való részvétel

Elvárások:

Felsőfokú pénzügyi / gazdasági / matematikai végzettség

Kockázatkezelésen szerzett tapasztalat

Magas szintű elemzői készség, statisztikai-matematikai ismeretek

Excel magas fokú ismerete, jártasság adatbázis kezelő programozásban (kiemelten SAS / SQL)

Tárgyalóképes angolnyelv-tudás

Önállóság, proaktivitás

Megbízható, pontos munkavégzés

Logikus gondolkodás, rendszerszemlélet

Jó kommunikációs készség

Előny:

Nemzetközi számviteli sztenderdek, IFRS9 szabályozás, vonatkozó jogszabályok naprakész ismerete

Amit kínálunk:

Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,

Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek

önálló, felelősségteljes munkavégzés,

Szakmai fejlődésedhez tréningeken és továbbképzéseken vehetsz részt,

Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,

Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,

Fejlődő és innovatív vállalati háttér,

Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag