Betöltés...
Állásajánlat megosztása

Hitelellenőrzési szenior szakértő

Dátum : 2021.04.16.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

AZ OTP BANK NYRT.
Vállalati Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Akvizíciós Kockázatkezelési Főosztály pályázatot hirdet

munkakör betöltésére

A Vállalati Hitelmonitoring, Hitelellenőrzési és Akvizíciós Kockázatkezelési Főosztályon belül a Hitelellenőrzési Osztály feladata a vállalati hitelek folyamatba épített ellenőrzése szerződéskötés, banki nyilvántartásba vétel és folyósítás előtt, beleértve a hitelellenőrzési módszertan kidolgozását és folyamatos felülvizsgálatát.

Munkakör fő feladatai:

  • Kölcsön és biztosítéki szerződések aláírás előtti ellenőrzése a banki belső szabályzatoknak és a hitelengedélyezési határozatnak való megfelelés szempontjából.
  • Az ügylet monitorozásához szükséges adatszolgáltatási kötelezettségek hitelszerződésbe történő beépítésének ellenőrzése.
  • Szerződéskötési feltételek teljesülésének ellenőrzése.
  • Folyósítási feltételek teljesülésének ellenőrzése.
  • Részt vesz a hitelellenőrzési folyamat és szabályozás kialakításában, illetve a banki szabályzatok felülvizsgálatában.

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági vagy pénzügyi végzettség
  • Vállalati hitelezési vagy kockázatkezelési területen szerzett min. 2-3 éves tapasztalat
  • Felhasználói szintű Microsoft Office (kiemelten Excel, PowerPoint, Word) ismeret

Előnyök:

  • Vállalati hitelezési folyamatok ismerete
  • Projektfinanszírozási területen szerzett tapasztalat
  • Aktív középfokú angol nyelvismeret szóban és írásban egyaránt

Amit kínálunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak,
  • Izgalmas, kihívást jelentő munka Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Önálló, felelősségteljes munkavégzés,
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben,
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör,
  • Fejlődő és innovatív vállalati háttér,
  • Igényes és változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag,
  • Home office lehetőség.

Munkavégzés helye: 1138 Budapest, Váci út 135-139.