Hitelcsalás megelőzési gyakornok

Dátum : 2024. febr. 11.

Hely: Budapest, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

OTP Bank Nyrt.
Vállalati hitelkockázatkezelési és folyamatfejlesztési főosztálya

munkatársat keres az alábbi pozíció betöltésére:
Hitelcsalás megelőzési gyakornoki pozícióra

A hitelcsalás megelőzés a Bankszektor egyik fókusz területe: regionális pénzügyi szolgáltatóként az OTP Csoport a külső csalások tekintetében is kockázatnak van kitéve. Az MNB kiemelten foglalkozik többek között a csalásmegelőzési területtel, melyre ajánlásokat és elvárásokat is megfogalmazott az elmúlt időszakban.
A pozíció magába foglalja a OTP anyabank és a Csoport külföldi leánybankjai vállalati fraud management folyamatai támogatásának, módosításának és felügyeletének a segítését. Új, külső szabályozói elvárások hazai és leánybanki implementálásában való részvételt. Elemzések és riportok fejlesztésében és készítésében való részvételt. A meglévő kontrolpontok javításához kapcsolódó akciótervek kidolgozásában való közreműködést. A csoportszintű sztenderd elvárásoknak való megfelelőség-ellenőrzéshez kapcsolódóan, a pozíció lehetőséget biztosíthat arra, hogy az új gyakornok kollégánk részt vegyen a hazai és csoportszintű hitelcsalás megelőzési és management folyamatok bevezetésében, finomhangolásában és kapcsolódó projektekben.

Feladatok, amik rád várnak:

•    Közreműködés a fraud managementhez kapcsolódó ellenőrzések lebonyolításában, akciótervek nyomon követésében, riportok és elemzések készítésében, szabályzatok módosításában.
•    Közreműködés a hazai társterületekkel és a leánybankokkal való kapcsolattartásban.
•    Közreműködés legjobb gyakorlatok (best practice-ek) gyűjtésében, kialakításában és megosztásában.

Elvárások:

•    Magabiztos Excel használat.
•    Tárgyalóképes angol nyelvtudás (legalább középfok).
•    Hosszútávú, lehetőség szerint min. 1 éves időszakra szóló elköteleződés.

Amit kínálunk:

•    Hazai és nemzetközi tapasztalatszerzés egy vezető régiós bankcsoportban
•    Folyamatosan fejlődő, fókuszban lévő terület - bankstratégia
•    Változatos, kihívást és széleskörű szakmai fejlődést biztosító feladatok, betekintés a bankszektor működésébe
•    Iskolaszövetkezeten keresztül történő foglalkoztatás heti 20-30 óra között
•    Órabér: bruttó 2000 Ft/óra
•    Támogató vezetői hozzáállás
•    Motivált, sikerorientált, lendületes csapat
•    Folyamatos képzésekkel, tréningekkel
•    Rugalmas otthoni munkavégzési lehetőség
•    Stabil, hosszútávú karrierlehetőséggel

Munkavégzés helye: XIII. kerület

Gyere el a 2024. február 27-én megrendezésre kerülő OTP Bank Nyílt Napjára! Amellett, hogy mindent megtudhatsz karrierlehetőségeinkről, izgalmas programok is várnak!