Helyreállítási és szanálási tervezési szakértő 1

Dátum:  2024. ápr. 9.
Hely:

Budapest, HU, 1051

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt.

Helyreállítási és Szanálási Tervezési szakértő

kollégát keres.

A terület felel a Bankcsoport átfogó válságkezelési tervezési feladataiért. Ezek közé tartoznak egyrészt a csoportszintű helyreállítási terv kialakítása és a jogszabályi környezetnek, valamint a változó felügyeleti elvárásoknak való megfelelés biztosítása. Az Osztály továbbá végrehajtja és koordinálja a csoportszintű szanálási tervezéssel kapcsolatos feladatokat.

Feladatok:

  • Közreműködés a bankcsoport tagjainál végrehajtott fejlesztésekben, melyek támogatják a banki működés folytonosságát és stabilitását, illetve a bank válságkezelési terveinek végrehajtását, többek között az alábbi dimenziók mentén:
  • operatív szintű mérlegátalakítási terv (bail-in playbook) kidolgozásában való részvétel, a végrehajtáshoz szükséges fejlesztések támogatása
  • banki üzleti működés átszervezésének előkészítése
  • válsághelyzetben alkalmazandó vállalatirányítási gyakorlatok kialakítása
  •  kommunikációs terv kidolgozásában való részvétel
  • A csoportszintű helyreállítási terv éves felülvizsgálatához szükséges fejlesztések, elemzések, stressz-teszek és adatgyűjtések végrehajtása, valamint koordinálása
  • A válságkezelési tervek kialakításához szükséges adatszolgáltatások végrehajtása és koordinálása
  • A szabályozási környezet folyamatos nyomon követése, a szabályozói megfeleléshez szükséges intézkedések megfogalmazása
  • Szakmai kapcsolattartás a hatóságokkal
  • A Főosztály felelősségi körébe tartozó szabályzatok készítése és felülvizsgálata

Akit keresünk:

  • Felsőfokú egyetemi gazdasági végzettséggel, gazdasági és pénzügyi ismeretekkel rendelkezik
  • Magas szintű angol nyelvismerettel rendelkezik (szóban és írásban)
  • Magas szinten ismeri és használja az MS Office rendszereket (Excel, Word, PowerPoint)
  • Átfogó banki, számviteli és kockázatmérési ismeretekkel rendelkezik
  • Komplex jogszabályok és módszertanok értelmezésére és összefoglalására való képesség
  • Pontos, precíz, képes önálló munkavégzésre
  • Analitikus, elemző gondolkodás jellemzi
  • Jó problémamegoldó képesség jellemzi
  • Jó kommunikáció képességgel rendelkezik

Amit előnynek tartunk:

  • A BRRD,a Szanálási törvény és a kapcsolódó másodszintű szabályozás ismerete
  • Korábbi banki tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Az OTP Csoport az egyetlen hazai központú nemzetközi bankcsoport, így csapatunk tagjaként lehetőséged nyílik egyedülálló szakmai tapasztalatot szerezni csoportszintű szabályozási területen.
  • Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására
  • Versenyképes kompenzációs csomag
  • Fiatalos, innovatív csapat