Kiemelt vállalati ESG hitelkockázati tanácsadó

Dátum:  2024. ápr. 2.

Az OTP Bank Vállalati Hitelkockázatkezelési Igazgatóságának csapatába keresünk
ESG hitelkockázatkezelési tanácsadó
munkatársat.

Az ESG szempontok beépítése a banki működésbe egy dinamikusan bővülő feladatkör, melynek kapcsán a corporate hitelkockázatkezelési területen a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási szempontok átültetése és az ezekkel összefüggésben felmerülő hitelezési kockázatok kezelését szolgáló módszertanok kialakítása és gyakorlati megvalósítása zajlik, együttműködésben a banki társterületekkel.

Amit kínálunk:

•    Izgalmas, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Stabil, hosszú távú munkalehetőség inspiráló munkakörnyezetben, motivált, együttműködő közeg
•    Lehetőség otthoni munkavégzésre
•    Széleskörű juttatási csomag

Feladatok:

•    Az ESG hitelkockázatkezelés nemzetközi és magyar módszertanának nyomon követése (EU, ECB, EBA, MNB stb.), a módszerek és adatok elemzése és értékelése, legjobb gyakorlatok vizsgálata, adaptációs és fejlesztési javaslatok kidolgozása
•    A Bank vállalati ESG hitelkockázati módszertanának továbbfejlesztése elsősorban a klíma- és környezeti kockázati faktorok mentén
•    Szakértői inputok biztosítása a banki ESG stratégia és a dekarbonizációs terv megvalósításához, illetve a kockázati étvágy meghatározásához és nyomon követéséhez
•    A hagyományos és a zöld hitelezés folyamati támogatása hitelkockázati oldalról, banki és bankcsoporti szintű folyamat- és termékspecifikus fejlesztési projektekben való részvétel
•    Fenntarthatósági szempontú értékelési módszertan továbbfejlesztése, vállalati ügyfelek működésének és teljesítményének vizsgálata és értékelése környezeti- és klimakockázati szempontból
•    Társterületi és leánybanki egyeztetések, potenciális partnerek és beszállítók felkutatása
•    Beszámolók, vezetői összefoglaló anyagok készítése a vezető testületek részére

Akit keresünk:

•    Közgazdász, környezet-közgazdász vagy más felsőfokú gazdasági végzettséggel rendelkezik
•    Corporate hitelezés, kapcsolódó termék- és folyamatfejlesztési feladatok vagy corporate hitelengedélyezés terén gyakorlati ismeretekkel és releváns tapasztalattal bír
•    Nyitott az innovációkra, rendszerszintű gondolkodás, önállóság és önfejlesztő készség jellemzi
•    Aktív, tárgyalóképes angol nyelvtudással (írásban és szóban) bír
•    Környezettudatos szemlélet jellemzi

Amit előnynek tartunk:
•    Projektvezetési és/vagy folyamat menedzsment tapasztalat
•    Az EU Green Deal banki kapcsolódási pontjainak ismerete
•    Tapasztalat a vállalati klíma- és környezeti kockázatok vizsgálata és értékelése terén

Munkavégzés helye: Budapest, XIII. kerület