ESG Kockázati modellfejlesztő

Dátum:  2024. aug. 23.

Munkakör leírása:

A Retail Hitelkockázati Főosztály a hitelezési kockázatokkal kapcsolatos elemzési és modellezési feladatokban támogatja az OTP Bankot. A kockázati modellezési osztály feladata az egyedi hitelkockázati modellek fejlesztése a magyaroszági – lakossági és vállalati – portfolión.

Feladatok:

  • Klímakockázati és ESG szempontok beépítése a minősítő modellekbe
  • Bottom – up klímakockázati (fizikai and tranzíciós) stressz tesztek elvégzése
  • Klímakockázati adatpiaci fejlesztések koordinálása, adatvagyon karbantartása
  • Leánybanki ESG szakmai anyagok áttekintése és véleményezése

Elvárások:

  • Felsőfokú végzettség pénzügyi, gazdasági, matematikai vagy informatikai, természettudományi területen
  • 1-3 év statisztikai elemzési vagy adatbányászati tapasztalat
  • Kommunikációs szintű angol nyelvtudás szóban és írásban
  • Analitikus gondolkodásmód, statisztika iránti érdeklődés
  • Felhasználói szintű SQL ismeretek (PL/SQL vagy MS SQL)
  • R vagy Python programozási ismeretek

Előnyt jelent:

  • Klíma és ESG kockázati hatások elemzésében/modellezésében szerzett tapasztalat
  • Térinformatikai szoftver (QGIS, ArcMap) alapszintű ismerete

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Folyamatosan fejlődő és innovatív munkakör
  • Hibrid munkavégzés
  • Lehetőség karrierépítésre és saját karrier formálására
  • Befogadó és barátságos légkör, kiváló csapatmunka
  • Folyamatos szakmai fejlődés: Risk Akadémián belül workshopokon, tréningeken való részvételi lehetőség

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.