Betöltés...

Állásajánlat megosztása

Due Diligence tanácsadó

Dátum : 2021.11.11.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Tizenegy országban, több mint 19 millió ügyfelet szolgálunk ki modern eszközökkel, a pénzügyi termékek széles palettájával. Európában is egyedülálló sikereinket a régióban található központunknak és 70 éves múltunknak köszönthetjük: jól értjük ügyfeleink igényeit, nyitottak vagyunk az innovációra, fejlődésünket a kiszámítható, stabil működés határozza meg. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Bankunk kockázatkezelési területe munkatársat keres az alábbi pozíció betöltésére:

Feladatok:

  • bank-, illetve professzionális partneri kapcsolatok tekintetében a KYC/AML témájú információcsere illetve due diligence vizsgálatok koordinációja
  • a kapcsolódó belső folyamatok szabályozása, a támogató IT-rendszer felhasználói oldalról történő üzemeltetése
  • a kapott információk nyilvántartása, kiértékelése, szakmai álláspont kialakítása, javaslattétel a szükséges intézkedésekre
  • együttműködés a Compliance/AML illetve bankkapcsolati területekkel, a terület képviselete belső egyeztetéseken
  • leánybankok hasonló tevékenységeinek támogatása, kapcsolattartás a külföldi társterületekkel

Akit keresünk:

  • pénzügyi/jogi egyetemi végzettséggel rendelkezik
  • legalább középfokú, aktív angol nyelvismerete van
  • legalább 3 éves munkatapasztalata van a pénzügyi szektorban, kiemelten Compliance/AML területen
  • ismeri a bankok, tőkepiacok működését meghatározó hazai és nemzetközi jogszabályokat, irányelveket, különös tekintettel a KYC/AML témakörökre, a Pénzmosási törvény gyakorlati alkalmazására
  • képes az önálló munkavégzésre, ugyanakkor tud csapatban is dolgozni

Amit előnynek tartunk:

  • bankkapcsolatokban alkalmazott KYC/AML kérdőívekhez kapcsolódó munkatapasztalat
  • Pénzmosási törvény alkalmazásában, a törvényről szóló szakmai egyeztetésekben szerzett tapasztalat
  • banki folyamatok kiépítésében, szabályozásában való jártasság
  • magabiztos fellépés, asszertív kommunikációs képességek

Amit kínálunk:

  • nagyfokú önállósággal végezhető feladatok
  • lehetőség anyabanki megoldások fejlesztésére, csoportszintű best-practice-k kialakítására
  • vonzó juttatási csomag
  • Magyarország legnagyobb bankja által biztosított stabil háttér