Betöltés...

Állásajánlat megosztása

DevOps mérnök

Dátum : 2022.01.08.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Az OTP Bank Nyrt. DevOps mérnök munkakör betöltéséhez munkatársat keres. Az OTP Bank elkötelezett abban, hogy modern szoftverfejlesztési módszertanokat használjon és a szoftverfejlesztés teljes életciklusát kezelő folyamatait folyamatosan optimalizálja. A Bank egyre több rendszerénél vezeti be – CI/CD megközelítéssel – olyan standardizált folyamatot, amely végig kíséri és automatizálja az alkalmazás életciklusának lépéseit a fejlesztéstől kezdve a tesztelésen át egészen a „deploy”-olási és élesítési feladatokig, beleértve a minőség biztosítási (Quality Gate) vizsgálatot is.

Feladatok, amiket Rád bíznánk:

  • Agilis csapat részeként új rendszerek bevezetésnek, vagy meglévő rendszerek fejlesztésének támogatása
  • A Bank SDLC (Software Development Life Cycle) folyamatát támogató CI/CD pipeline-ok alakítása
  • Szakmai kapcsolattartás az érintett területekkel, rendszerszervezőkkel, architektekkel és központi DevOps csapattal
  • Aktív közreműködés az egyes rendszerek fejlesztési módszertanának kidolgozásában
  • DevOps eszközök használatának oktatása
  • A kialakítandó megoldások tervezése, dokumentálása
  • Teszt automatizálási frameworkök bevezetésében való aktív részvétel
  • Szoftverrendszerek automatizált tesztelésének (pl. unit, integrációs, biztonsági) támogatása

Mit várunk?

  • Felsőfokú végzettség informatikai, gazdasági vagy műszaki területen
  • Min. 2-3 éves DevOps tapasztalat
  • Angol nyelv legalább társalgási és szakmai szintű ismerete
  • Jó elemző, szervező és probléma megoldó képesség, rendszerszemléletű gondolkodás
  • Önálló, pontos, felelősségteljes munkavégzés
  • Gyors tanulási képesség, nyitottság
  • MS Office programok felhasználói szintű ismerete
  • Kooperatív személyiség, csapatmunkára való képesség
  • CI/CD rendszerek kiépítésében szerzett tapasztalat (mint Atlassian Jira, Bitbucket, Confluence, GitLab, Jenkins, Nexus, Artifactory, SonarQube)
  • Legalább egy scriptnyelv ismerete: Batch, Shell, Python, Groovy
  • Linux és Windows OS alapvető ismerete
  • Nagyvállalati SW fejlesztői módszerek ismerete
  • Önálló tanulási igény és képesség, nyitottság a folyamatos tanulásra, új ismeretek elsajátítására
  • Proaktív munkavégzés

Előnyt jelent:
•    Banki folyamatok ismerete
•    Bakend fejlesztői tapasztalat: Java, .NET
•    Frontend fejlesztői tapasztalat
•    Korszerű IT megoldások ismerete, illetve megismerésükre való törekvés,
•    Valamilyen Scaled Agile Framework ismerete, gyakorlati tapasztalat
•    Konténer menedzsment eszköz ismerete: OpenShift, Kubernetes
•    Konténer technológia ismerete: Docker, buildah
•    Monitoring eszközök: Prometheus, Grafana, Nagios
•    Log menedzsment tapasztalat: Elasticsearch, Logstash, Kibana (ELK)
•    ITIL folyamatok ismerete

Amit kínálunk:
•    Részvétel a bank alapvető rendszereinek megújításában,
•    Nagyvállalati agilis módszertan elsajátítása,
•    Megújult, modern, munkavállalói igényekre fókuszáló munkakörnyezet,
•    Home office lehetősége,
•    Felkészítő oktatások (banki és informatikai),
•    Szakmai fejlődés lehetősége,
•    Versenyképes juttatási rendszer.