DevOps Lead

Dátum:  2024. máj. 9.

Az OTP Bank Magyarországon a hitelintézetek közül elsőként vezette be az agilis szervezeti modellt, amelyben Tribe-ok, Squad-ok és Chapter-ek váltották le a korábbi igazgatóságokat, a rövidebb fejlesztési idő és nagyobb munkavállalói elégedettség elérése érdekében.
Az agilis szervezeti működésben nagyon erős kollaboráció és transzparens működés szükséges. Az alapos negyedéves tervezésnek köszönhetően a Squad-okon belül a munkatársak kéthetes sprintekben önállóan végzik feladataikat. Mindezek biztosításában a CoE Lead-nek meghatározó szerepe van. Egy ilyen, dinamikusan fejlődő szervezeti egységbe keressük DevOps CoE Lead munkatársunkat, aki proaktívan tudja támogatni a fejlesztési folyamatokat

Főbb feladatok:
•    A CoE Lead elsődleges feladata a szakértői csapatába tartozó, a kollégák folyamatos szakmai fejlődésének biztosítása, a dolgozók munkájának értékelése, a szakmai és karrier utak tervezése és nyomon követése
•    A CoE Lead szakmai tudására, személyes tapasztalataira építve tanácsaival, iránymutatásaival támogassa a CoE tagjait konkrét szakmai kérdésekben, továbbá általánosabb problémák megoldási kereteinek megalkotásában
•    A CoE Lead szakmai és emberi téren is mintaként képes szolgálni a CoE tagok felé, inspiráló, bevonó személyiség, aki hidat képez a szervezet különböző területei között
•    DevOps módszertanának, kereteinek folyamatos fejlesztése, igazodva az OTP-ben megfogalmazott standardokhoz és az irányadó trendekhez
•    Szoros együttműködés a másik DevOps Coe Lead kollégával és a különböző üzleti és IT társterületekkel

Elvárások:
•    Felsőfokú végzettség
•    5+ éves DevOps vagy fejlesztési tapasztalat
•    DevOps technológiák magas szintű ismerete (Bitbucket, Jenkins, SonarQube, Nexus)
•    Cloud-os technológiák ismerete (Azure DevOps)
•    Szakmai standardok kialakításának képessége
•    Strukturált gondolkodás, önálló problémamegoldó képesség
•    Agilis hozzáállás, fogékonyság az új technológiák, ismeretek iránt
•    People management tapasztalat és ismeretek, erős csapatépítő képesség
•    Támogató típusú vezetői szerepkör iránti nyitottság
•    Képesség a változások kezelésére, irányítására, és a kollégák motiválására
•    Pontos, precíz munkavégzés, csapatmunkára való képesség
•    Angol nyelvismeret

Előnyt jelent:
•    Tapasztalat nagyobb méretű csapat vezetésében
•    Nagyobb projekteken szerzett szoftver-architektúra tervezési tapasztalat
•    Azure DevOps tapasztalat
•    DevSecOps ismeretek

Amit kínálunk:
•    Fiatal, jó hangulatú csapat
•    Versenyképes fizetés és bónusz rendszer
•    Külsős és belsős képzések
•    Hibrid munkavégzés, home office lehetőség
•    Stabil háttér, melyet Magyarország legnagyobb bankja biztosít

Munkavégzés helye: XIII. kerület, M12 Irodaház