MSSQL adatbázis üzemeltető

Dátum:  2024. ápr. 29.

Az OTP Bank Nyrt. MSSQL adatbázis üzemeltető munkakörébe keressük új munkatársunkat.

A feladataidhoz tartozik:

  • az MSSQL adatbázisok napi szintű üzemeltetése, illetve a különböző üzleti, technológiai projektekben történő szakértői szintű szerepvállalás,
  • magas rendelkezésre állású, HA/DR képes adatbázis környezetek üzemeltetése (AlwaysOn), illetve azok tervezésében, kialakításában való részvétel,
  • a szorosan kapcsolódó mentési megoldások használata,
  • monitoring eszközökkel való integráció folyamatos csiszolása
  • incidens és probléma megoldás, riasztások kezelése, készenlét biztosítása,
  • folyamatos kapacitás optimalizálás, reaktív és proaktív teljesítmény hangolás, SQL optimalizálás,
  • társterületek szakértői szintű támogatása ticketing rendszer használatával,
  • különböző IT és bankbiztonsági auditokon történő részvétel, az eredmények kiértékelése, ezzel kapcsolatos akciótervek kidolgozása és implementálása az adott adatbázis környezeteken,
  • az adatbázis üzemeltetési sztenderdek, szabályozások formálásában, illetve ezek betartatásában való aktív szerepvállalás a megfelelő dokumentáltság mellett.

Az ideális jelölt:

  • MSSQL adatbázis üzemeltetői tapasztalattal rendelkezik nagyvállalati környezetben,
  • ismeri a T-SQL nyelv alapjait és megbirkózik akár összetettebb powershell szkriptek írásával is,
  • ismeri az ITIL alapjait, írásban és szóban jól kommunikál angolul,
  • törekszik az egyszerűsítésre és az automatizálási alternatívák bevezetésére,
  • keresi a fejlődési lehetőségeket.

Amit kínálunk:

  • Támogató, barátságos környezet, kiváló hangulatú csapat.
  • Kihívásokkal teli, felelősségteljes munka, melyhez modern eszközök társulnak.
  • Izgalmas projektek, korszerű, előremutató technológiai háttér.
  • Szakmai és egyéb (soft skill) képzési lehetőségek, szakmai rendezvényeken való részvétel.
  • Rekreációs lehetőségek.

Munkavégzés helye: XIII. kerület, Babér utca és home office (hibrid)