Model validációs tanácsadó

Dátum:  2024. ápr. 23.

A Hitelengedélyezési és Kockázatkezelési Divízión belül a Leányvállalati Elemzési és Validációs Osztály a hitelezési kockázatokkal kapcsolatos elemzési és modell validációs feladatokban támogatja az OTP Bankot és a külföldi leányvállalatokat.

Data scientist - Hitelkockázati modell validátor

kollégát keresünk bővülő csapatunkba.

Feladatok:

  • Statisztikai alapú hitelkockázati modellek jóváhagyása és rendszeres validációja mind a magyar-, mind a külföldi leányvállalati operációra vonatkozóan
  • IFRS9 értékvesztéssel kapcsolatos modellek és paraméterbecslések validációja
  • A bankcsoport tőkekövetelmény számításával (hitelkockázat és működési kockázat) kapcsolatos modellek, számítások validációja
  • Leánybankok támogatása a modellezési módszertanok alkalmazásában (PD, LGD, EAD)
  • Hitelkockázati modellek rendszeres monitoringja, modellezési terv kontrollja
  • Csoportszintű best practice-ek kidolgozása, modellezési keretrendszer fejlesztése
  • Kockázatkezeléssel kapcsolatos projektmunkákban való részvétel

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi, gazdasági vagy matematikai végzettség
  • Statisztikai elemző, adatbázis-kezelő szoftverek ismerete (Python, R, SAS Enterprise Miner/Guide, SQL)
  • Erős angol kommunikációs nyelvtudás szóban és írásban egyaránt
  • Magas szintű elemzési képesség (összetett riportok, adattáblák értelmezése)
  • Analitikus gondolkodás, rendszerszemlélet

Előnyök:

  • Banknál / pénzügyi szolgáltatónál, hasonló pozícióban szerzett 1-3 éves tapasztalat (modellfejlesztés, validáció)
  • Fejlett modellezési technikák ismerete
  • IFRS9 standard ismerete

Amit nyújtunk:

  • Magyar piacon egyedülálló lehetőség budapesti központi dolgozóként egy régiós munkakörben, külföldi leányvállalatokkal való együttműködés nemzetközi környezetben
  • Széleskörű rálátás a különböző modellezési módszertanokra, megoldásokra
  • Változatos, szakmai fejlődést biztosító feladatok
  • Fiatalos, támogató csapat, jó hangulatú munkahelyi légkör
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség professzionális munkakörnyezetben
  • Versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag
  • Hibrid munkavégzés

Munkavégzés helye:

1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.