Business analyst

Dátum:  2024. máj. 8.

Az OTP Bank Nyrt. Business Analyst munkakör betöltéséhez munkatársat keres

Az OTP Bank Magyarországon a hitelintézetek közül elsőként vezette be az agilis szervezeti modellt, amelyben Tribe-ok, Squad-ok és Chapter-ek váltották le a korábbi igazgatóságokat, a rövidebb fejlesztési idő és nagyobb munkavállalói elégedettség elérése érdekében.
Az agilis szervezeti működésben nagyon erős kollaboráció és transzparens működés szükséges. Az alapos negyedéves tervezésnek köszönhetően a Squad-okon belül a munkatársak kéthetes sprintekben önállóan végzik feladataikat. Egy ilyen, dinamikusan fejlődő szervezeti egységbe keressük Business Analyst munkatársunkat, aki proaktívan tudja támogatni a Bank adatmenedzsment stratégiájának kidolgozását és megvalósítását.

Feladatok:

  • Jelenlegi adatfolyamok felmérése, rendszerkapcsolatok feltérképezése
  • Döntéselőkészítő anyagok készítésében való részvétel
  • Új megoldások tervezésében való részvétel
  • Adathozzáférési és a IT biztonsági dokumentumok gyűjtése, rendszerezése, értelmezése
  • Kapcsolattartás társterületekkel

Mit várunk?

  • Befejezett felsőfokú informatikai és/vagy gazdasági végzettség
  • Legalább 2 éves releváns szakmai tapasztalat
  • Erős probléma megoldási és együttműködési készség
  • Precizitás, kiemelkedő kommunikációs képesség szóban és írásban
  • Magasszintű tervezésben való jártasság, gondolkodásmód
  • Prezentálásban, prezentáció készítésben való gyakorlat
  • Önálló munkavégzésre való képesség
  • Szakmai angol nyelvtudás

Előnyt jelent:

  • Felhő alapú szolgáltatások ismerete
  • CDMP vizsga vagy DAMA irányelvek gyakorlati ismerete
  • Stratégiai területen szerzett gyakorlat
  • Agilis módszertanban való jártasság
  • Jira és Confluence ismeret

Amit kínálunk:

  • Megújult, modern, munkavállalói igényekre fókuszáló munkakörnyezet
  • Szakmai fejlődés lehetősége
  • Versenyképes juttatási rendszer
  • Felelősségteljes, önálló munkavégzés

Munkavégzés helye: XIII. kerület