Business Analyst - Regulatory Reporting

Dátum : 2022.11.17.

Hely: Budapest, BU, HU, 1051

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Bemutatkozás
Az OTP Csoport a magyarországi és közép-kelet-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 11 országban, több mint 1400 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán keresztül nyújt közel 16 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, és képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Business Analyst – Regulatory Reporting

Feladatok:

  • Külső és belső reporting igények értelmezése, egyeztetés a megvalósításban érintett külső és belső szakterületekkel
  • A rendelkezésre álló adatok szervezeten belüli feltérképezése és elemzése
  • Üzleti specifikációk készítése, részvétel az IT megoldás megtervezésében, az IT fejlesztési munkák támogatása, részvétel a UAT tesztekben, releváns dokumentációk karbantartása
  • A reportok end-to-end előállítási folyamatának egyszerűsítése, hatékonyabbá tétele, automatizálási javaslatok
  • Az adatok minőségének javításával kapcsolatos tevékenységek
  • Regulatory reportinggal kapcsolatos projektekben, illetve ad-hoc feladatokban történő részvétel
  • Kisebb szervezési és fejlesztési feladatok koordinációja

Elvárások:

  • Felsőfokú pénzügyi, gazdasági, informatikai vagy matematikai végzettség
  • Hasonló pozícióban szerzett min. 3 éves tapasztalat
  • Banknál/pénzügyi szolgáltatónál szerzett tapasztalat
  • Hatékony kommunikációs képesség, csapatban történő munkavégzés
  • Önálló, proaktív munkavégzésre való képesség
  • Eredményorientáció, problémamegoldóképesség
  • Analitikus gondolkodás, rendszer- és folyamatszemlélet
  • Alapos munkavégzés
  • Integritás és megbízhatóság

Amit előnynek tartunk:

  • Banknál/pénzügyi szolgáltatónál/felügyeleti szerveknél reporting területen szerzett tapasztalat
  • SQL felhasználói szintű ismerete
  • ARIS ismerete
  • Confluence és Jira ismerete
  • Szakmai angol nyelv ismerete (szóban és írásban)

Amit ajánlunk:

  • Részese lehetsz egy stabil hátterű, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport mindennapjainak
  • Változatos, kihívást és szakmai fejlődést biztosító feladatok, versenyképes fizetés és kiemelkedő juttatási csomag
  • Szakmai fejlődési lehetőségek tréningeken és továbbképzéseken keresztül
  • Stabil, hosszú távú munkalehetőség egy fejlődő, innovatív munkakörnyezetben
  • Támogató csapat és jó hangulatú munkahelyi légkör

Munkavégzés helye: Budapest V. kerület