Befektetési szolgáltatási vezető tanácsadó

Dátum:  2024. szept. 17.

Az OTP Bankcsoport Global Markets Igazgatósága felelős csoportszinten a tőkepiaci és befektetési szolgáltatási tevékenységért, beleértve: Markets (treasury), privát banki, brokerage, tőkepiaci kibocsátási, letétkezelési, banki és egyéb pénzügyi intézményekkel történő kapcsolattartásért, eszköz elemzési és advisory tevekénységért. A befektetési szolgáltatási tevékenység jogszabályi megfeleléséért és szabályozásáért felelős üzleti területen nyitott pozíció betöltésére keresünk szenior munkatársat, aki szeret komplex, változatos feladatok megoldásában részt venni.

Feladatok:
•    Befektetési szolgáltatásokat érintő, törvényi megfelelést célzó projektek üzleti irányítása;
•    Befektetési szolgáltatási tevékenység szempontjából releváns szabályozások nyomon követése és folyamatokba való beépítése (ideértve különösen MiFID, EMIR, SFDR);
•    Kapcsolódó belső és külső szabályozási feladatok ellátása, illetve koordinációja (ügyvitelek, szabályozó dokumentumok);
•    Részvétel a befektetési szolgáltatási termékek és folyamatok által érintett IT rendszerek üzleti specifikációjának meghatározásában;
•    Befektetési szolgáltatási tevékenységre vonatkozó hatósági megkeresések megválaszolásában, illetve belső és külső vizsgálatok támogatásában való részvétel.

Elvárások:
•    Min. 5 éves releváns munkatapasztalat;
•    MiFID és egyéb befektetési szolgáltatásokat érintő szabályozások alapos ismerete;
•    Befektetési termékek alapos ismerete;
•    Strukturált gondolkodás, precizitás;
•    Nyitottság, proaktivitás, pozitív attitűd;
•    Aktív angol szakmai középfokú nyelvtudás

 Amit kínálunk:
•    Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
•    Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Versenyképes bérezés és juttatási csomag
•    Szakmai fejlődési lehetőség, agilis módszertan szerinti munkavégzés
•    Támogató közeg
•    Home Office lehetőség

Munkavégzés helye: Budapest, XIII. Babér utca