Betöltés...

Befektetési szolgáltatási rendszerek szoftver architekt szakértő

Dátum : 2021.03.29.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Feladatok:

  • speciális igényeknek megfelelően tervezik meg vagy adnak megoldási javaslatot meglévő rendszerek kapcsán az új szolgáltatások bevezetéséhez. Kidolgozza a szoftver architektúrális követelményeket, végig követi a javasolt megoldást a megvalósítási szakaszban.
  • az új szolgáltatások tervezésénél, adott problémák megoldási javaslatainak kidolgozásánál a legmegfelelőbb technológiát választja ki, az ehhez szükséges szakmai kompetenciával rendelkezik.
  • az új szolgáltatás, integrációk tervezésekor mérlegeli, hogy melyik technológia használható fel leghatékonyabban az üzleti igény kiszolgálására, melyik keretrendszer, platform vagy tech-stack támogatja leginkább az igényt, hogyan építhető be a javasolt alkalmazás, modul, szolgáltatás és ezek hogyan hatnak egymásra, mennyire üzemeltethető, jövő álló a megoldás.
  • megtervezi az adatott alkalmazás/szolgáltatás migrációját egy új platformra (high level logikai infrastruktúra tervezés)
  • részvétel a meglévő architektúra, alkalmazás környezetek, interfészek, kommunikációs mátrixok felmérésében, architektúra specialista csoportokkal való egyeztetés, tervek engedélyeztetése, operációs feladatok megrendelése, ellenőrzése

Elvárások:

  • rendszerintegrációs technológiák ismerete
  • szoftver architektúra tervezésben szerzett tapasztalat
  • folyamatszervezési alapismeret vagy tapasztalat
  • alkalmazás környezetek általános ismerete (Weblogic, JBoss/Wildfly, Tomcat)
  • SOA koncepció, kód olvasás, UML használat, API tervezés, SDLC (pl. Git, Jenkins, SonarQube)
  • Docker/Kubernetes/Openshift platform ismeret
  • virtualizációs platformok általános ismerete (Vmware Vsphere, Hyper-V)
  • operációs rendszerek általános ismerete (Windows Server, x86 Linux - RHEL)
  • adatbázis kezelők általános ismerete (Oracle Db, MS SQL, PostgreSQL, NoSQL)
  • információ biztonság témakörébe eső szoftver követelmények általános ismerete (alkalmazás oldali naplózás, titkosított kommunikáció)

  • módszeres, racionális, jó elemző képességű és logikus gondolkodású
  • aktív fórum, szakmai közösség tagság, érdeklődés új technológiák iránt
  • kreatív, csapatjátékos személyiség
  • középfokú angol nyelvtudás
  • felsőfokú szakirányú (informatikai) végzettség vagy egyenértékű szakmai tapasztalat
  • legalább 3 éves szakmai tapasztalat

Részletes leírás

Előnyt jelent:

  • Licencelési alapismeret vagy tapasztalat
  • Multinacionális környezetben szerzett gyakorlat IT támogatásban, üzemeltetésben
  • Multi-tenant környezetek elvárásainak ismerete, komplex és rendszerben való gondolkodás