Betöltés...

Állásajánlat megosztása

Bankakvizíciós (M&A) tanácsadó

Dátum : 2022.01.01.

Hely: Budapest, BU, HU, 1138

Az OTP Csoport a magyarországi és közép-európai térség meghatározó gazdasági szereplőjeként 11 országban, közel 1500 bankfiókban, a legmodernebb elektronikus csatornákon és széleskörű partneri hálózatán nyújt mintegy 16 millió ügyfél számára pénzügyi szolgáltatásokat. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Az OTP Bank Bankcsoport Akvizíciós és Integrációs Igazgatósága felelős a hazai és nemzetközi bank és egyéb non-core társaságok felvásárlásáért és eladásáért, illetve amegvásárolt bankok integrációjért. A területre elsősorban az akvizíciós tevékenységet támogató, pályakezdő, vagy 1-3 éves, releváns szakmai tapasztalattal rendelkező munkatársat keresünk, aki szeret nemzetközi környezetben, jó csapatban dolgozni, kihívást jelentő, komplex feladatokban részt venni.

Feladatok:
•    akvizíciós célországok, célpontok elemzése;
•    részvétel pénzügyi értékelések és tervek készítésében;
•    pénzügyi modell építése, módszertani fejlesztése;
•    részvétel az átvilágítási folyamatban (adatszoba management; átvilágítási riportok szinkronizálása);
•    döntés-előkészítő anyagok készítése (angol és magyar nyelven).

Akit keresünk:
•    szakirányú (közgazdasági) felsőfokú végzettség;
•    felsőfokú angol nyelvtudás;
•    MS Office felhasználói, MS Excel magasszintű ismerete;
•    jó elemző képesség, pénzügyi modellezésben való jártasság;
•    jó kapcsolatteremtő és együttműködési képesség;
•    kiváló írásbeli és szóbeli kommunikáció.
•    Pénzügy vagy vállalatértékelés szakirányú végzettség; illetve M&A vagy banki területen szerzett tapasztalat előnyt jelent a kiválasztás során.

Amit kínálunk:
•    tagja lehetsz Magyarországon egyedülálló, banki in-house akvizíciós csapatunknak;
•    részvétel lehetősége a teljes akvizíciós és integrációs ciklusban;
•    munkavégzés nemzetközi környezetben;
•    versenyképes bérezés és juttatási csomag.

Munkavégzés helye: 1131 Budapest Babér u. 9.