ALM szakértő

Dátum : 2022.11.16.

Hely: Budapest, PE, HU, 1051

Az OTP Bank Nyrt. Eszköz-Forrás Menedzsment Igazgatóságának (ALM) Mérlegmenedzsment Főosztálya

ALM elemző

munkatársat keres

A Mérlegmenedzsment Főosztály felelős többek között a Bankcsoport kamatlábkockázat-kezeléséért, likviditásmenedzsmentjéért, illetve a likvid eszköz portfólió hatékony kezeléséért.

Főbb feladatok:

  • Napi és havi rendszerességű likviditási riportok (pl.: LCR, NSFR) készítése, elemzése
  • Likviditás-előrejelzés: az üzletágak rövid- és középtávú finanszírozási igényének becslése, likviditási sokkok számszerűsítése, modellezése
  • Devizalikviditási riportok, a devizafinanszírozás tervezése, pénz- és tőkepiaci elemzések készítése
  • Rendszeres és eseti vezetői/döntéstámogató elemzések készítése

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség (előny: Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség, Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány)
  • Statisztikai és Excel modellezési ismeretek
  • Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával
  • Erős kommunikációs, problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás
  • Angol nyelv középfokú ismerete
  • Pályakezdők és tapasztaltabb kollégák jelentkezését egyaránt várjuk!

Előnyt jelent:

Hasonló területen (ALM, Kötelező jelentések, Számvitel, Kontrolling) szerzett tapasztalat

Amit kínálunk:

  • A hazai bankszektorban egyedülálló tapasztalatszerzési lehetőség csoportszintű ALM területen
  • Vonzó juttatási csomag (béren kívüli juttatások, cafeteria)
  • Hibrid munkavégzés (home office)
  • Változatos, lendületes munkavégzés egy fiatal csapat tagjaként
  • Hosszú távú, stabil munkahely

Munkavégzés helye: Budapest V. kerület