Betöltés...
Állásajánlat megosztása

ALM szakértő

Dátum : 2021.04.20.

Hely: Budapest, PE, HU, 1051

Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Sikereinket hazai központunknak és 70 éves múltunknak köszönthetjük. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.
Mérlegmenedzsment Főosztályunk felelős többek között a 11 országra kiterjedő Bankcsoport kamatlábkockázat-kezeléséért, likviditásmenedzsmentjéért, illetve a likvid eszköz portfólió hatékony kezeléséért.

Amennyiben…
-    Analitikus gondolkodásmóddal bírsz, és nem tévedsz el a számok világában,
-    Érdekelnek a pénzügyek (akár mikro- akár makroszinten),
-    Szeretnéd megismerni egy kereskedelmi bank illetve egy egész multinacionális bankcsoport működését,
-    Szeretnél egy magasan kvalifikált csapat tagja lenni,
-    Hiszel a life-long learning-ben, és szeretnéd élvezni munkaadód támogatását is e téren (CFA, FRM programokban való részvétel támogatása),
akkor ne habozz, jelentkezz hozzánk, az OTP Bank Mérlegmenedzsment Főosztálya lehet, hogy pont Téged keres ALM elemző munkakörbe!

Feladatok:
-    Külföldi leánybankok likviditási helyzetének elemzése, likvid eszköz portfólió menedzsment támogatása a Csoportszintű ALM stratégiával összhangban;
-    Devizalikviditási riportok, a devizafinanszírozás tervezése, pénz- és tőkepiaci elemzések készítése;
-    Likviditás-előrejelzés: Az üzletágak rövid- és középtávú finanszírozási igényének becslése, likviditási sokkok számszerűsítése, modellezése;
-    Rendszeres és eseti vezetői/döntéstámogató elemzések készítése.
Elvárások:
-    Közgazdász végzettség (vagy végzős hallgató), magas szintű pénzügyi ismeretekkel;
-    Magabiztos angol nyelvtudás;
-    Felhasználói szintű MS Office ismeretek (Excel, PowerPoint).
Amit előnynek tartunk:
-    Banki tapasztalat;
-    VBA/SQL ismeretek.
Amit kínálunk:
-    11 országban működő Bankcsoport anyabankjaként Magyarországon egyedülálló tapasztalatszerzési, szakmai fejlődési  lehetőség;
-    Hosszútávon számítunk munkatársainkra, nagy hangsúlyt fektetünk karrierjük, szakmai fejlődésük támogatására;
-    Aktív együttműködés külföldi leányvállalati kollégákkal;
-    Lendületes, innovatív csapat;
-    Versenyképes fizetés, vonzó juttatási csomag.