ALM szakértő

Dátum:  2024. ápr. 10.
Hely:

Budapest, HU, 1051

Vállalat:  OTP Bank Nyrt.

ALM elemző

Az OTP Bank Nyrt. Eszköz-Forrás Menedzsment Igazgatóság (ALM), Mérlegmenedzsment Főosztálya munkatársakat keres.

A Mérlegmenedzsment Főosztály felelős többek között a Bankcsoport kamatlábkockázat-kezeléséért, likviditásmenedzsmentjéért, illetve a likvid eszköz portfólió hatékony kezeléséért.

Főbb feladatok:

  • Napi és havi rendszerességű likviditási riportok (pl.: LCR, NSFR) készítése, elemzése;
  • Likviditás-előrejelzés: Az üzletágak rövid- és középtávú finanszírozási igényének becslése, likviditási sokkok számszerűsítése, modellezése;
  • Devizalikviditási riportok, a devizafinanszírozás tervezése, pénz- és tőkepiaci elemzések készítése;
  • Csoportszintű likviditás és likvid eszköz portfólió menedzsment tevékenység koordinálása;
  • Rendszeres és eseti vezetői/döntéstámogató elemzések készítése.

Elvárások:

  • Gazdasági felsőfokú végzettség (Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség, Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány előny),
  • Statisztikai és Excel modellezési ismeretek,
  • Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával,
  • Erős kommunikációs, problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás,
  • Angol nyelv középfokú ismerete.
  • Pályakezdők és tapasztaltabb kollegák jelentkezését egyaránt várjuk

Előnyt jelent:

  • Hasonló területen (ALM, Treasury, Kontrolling) szerzett tapasztalat.

Amit kínálunk:

  • Változatos, lendületes munkavégzés egy fiatal csapat tagjaként,
  • Hosszú távú, stabil munkahely,
  • Versenyképes jövedelem
  • Hazai Bankszektorban egyedülálló tapasztalatszerzési lehetőség csoportszintű ALM területen

Munkavégzés helye: Budapest V. kerület