Állásajánlat megosztása

Üzleti elemzési tanácsadó

Dátum : 2019.04.18.

Hely: Budapest, BU, HU, 1131

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

Feladatok:

  • Nem lakossági ügyfelek adatvagyonának üzleti felelőse, folyamatos javaslattétel az adatvagyon bővítésére, minőségének, struktúrájának, üzleti felhasználhatóságának javítására
  • Vállalkozói ügyfelek lemorzsolódásának, termékhasználatának, életpályájának, értékesítési potenciáljának, tranzakciós szokásainak, bankválasztásának, idegen és saját banki hiteleinek elemzése, összefüggések feltárása
  • Rendszeres és ad-hoc jelentések, adatok feldolgozása, előkészítése, együttműködve a termékfejlesztési és értékesítési társterületekkel
  • Reporting rendszer, adatpiac fejlesztésére javaslattétel, megvalósult fejlesztések tesztelése
  • Adatminőség folyamatos ellenőrzése, kimenő adatszolgáltatások és elemzések validálása
  • Együttműködés a bank IT, CRM, termékfejlesztési területeivel

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági, informatikai, alkalmazott matematikus végzettség
  • Statisztikai, pénzügyi ismeretek
  • Analitikus gondolkodásmód, kiváló elemző képesség
  • Legalább 3 éves adatbázis lekérdezési gyakorlat (SQL preferált)
  • Adatelőkészítési, feldolgozási, elemzési gyakorlat, lehetőség szerint összetett és nagy méretű adatforrásokon
  • Excel emelt szintű ismerete
  • Proaktív, önálló munkavégzés
  • Kreativitás, jó problémamegoldó képesség
  • Középfokú angol nyelvtudás

Előny:

  • Banknál, biztosítónál szerzett tapasztalat
  • Kontrolling, CRM, adatelemzői munkatapasztalat
  • Adatvizualizációs szoftverek használatában szerzett tapasztalat
  • SAS Base/Enterprise Guide/Enterprise Miner
  • Big Data adatbázisok ismerete, azok kezelésében szerzett gyakorlat

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Izgalmas, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag

Jelentkezési határidő: 2019. május 13.

Foglalkoztatás módja: határozatlan idejű