Betöltés...

Állásajánlat megosztása

Ágazati Elemző

Dátum : 2022.01.12.

Hely: Budapest, BU, HU, 1051

Vállalat: OTP Bank Nyrt.

AZ OTP Bank Elemzési Központjának tagjaként:

Feladatok:
•    Hitelkockázati szempontú ágazati elemzések és előrejelzések készítése
•    Adatgyűjtés, adatelemzés, trendek megállapítása és előrejelzése
•    Idősoros és keresztmetszeti elemzésein keresztül bemutatni az ágazati tendenciákat: az iparág 1-3 éves teljesítményének előrejelzését illetve a vizsgált vállalat jövedelmezőség, eladósodottság, likviditás, termelékenység/hatékonyság, ágazati piacrész terén hogyan teljesít az ágazati átlaghoz, valamint a fő versenytársakhoz képest.
•    Az éghajlatváltozással kapcsolatos kockázatok, illetve ezen kockázatoknak a banki szabályozásra gyakorolt hatásainak modellezése.
•    Részvétel egyedi stratégiai, tervezési, elemzési és döntés-előkészítési feladatok elvégzésében, pénzügyi modellezésében
•    A Bankcsoport felsővezetői részére előadás, prezentáció javaslatok készítése
•    Megismeri és feldolgozza a vonatkozó uniós és magyar ajánlásokat, szabályozásokat, illetve a külföldi „best practice” gyakorlatokat és részt vesz az éghajlatváltozással kapcsolatos forgatókönyvek és szcenáriók kidolgozásában, a kockázatnak a kockázati paraméterekre (PD, LGD) gyakorolt hatásának modellezésében.

Akit keresünk:
•    Felsőfokú közgazdasági végzettséggel rendelkezik
•    Jártas a vállalati pénzügyekben / vagy ágazati elemzésekben, hazai és külföldi országok tekintetében egyaránt
•    Minimum 1-2 év tapasztalattal rendelkezik
•    Rendelkezik modellezési ismeretekben
•    Tapasztalt a vállalatértékelésben vagy befektetés-elemzésben
•    Munkavégzését precizitás és alaposság jellemzi
•    Számközpontúság, jó logikai készséggel rendelkezik
•    Nyitott a fejlődésre
•    Alkalmas önálló munkavégzésre és esetleg szűk határidők kezelésére
•    Írásbeli kommunikációs készsége kiemelkedő
•    Tárgyalási szinten kommunikál angolul

Amit előnynek tartunk:
•    ESG ismeretek
•    Pénzügyi, bankszakmai ismeret
•    Egyes ágazatok – energia, ingatlanpiac, feldolgozóipar – mélyebb ismerete
•    Külföldi tanulmányok és/vagy munkatapasztalat
•    EViews, MATLAB, R, visual basic, excel makro ismerete

Amit kínálunk:
•    Izgalmas, kihívást jelentő munka – közvetlenül a Bank felső vezetése részére történő munkavégzés – Kelet-Közép-Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
•    Szakmai fejlődés lehetősége
•    Összetartó, jó közösség
•    Rugalmas munkaidő