Ágazati Elemző

Dátum : 2022.11.02.

Hely: Budapest, BU, HU, 1051

AZ OTP Bank Elemzési Központja munkatársat keres Ágazati Elemző pozícióba.

Feladatok:

  • Hitelkockázati szempontú ágazati elemzések és előrejelzések készítése
  • Adatgyűjtés, adatelemzés, trendek megállapítása és előrejelzése
  • Vállalatok vizsgálata jövedelmezőség, eladósodottság, likviditás, termelékenység/hatékonyság, ágazati piacrész szempontjából, valamint teljesítményük értékelése az ágazati átlaghoz és a fő versenytársakhoz képest
  • Az éghajlatváltozással kapcsolatos kockázatok elemzése, és ezen kockázatok banki szabályozásra gyakorolt hatásainak modellezése
  • Részvétel egyedi stratégiai, tervezési, elemzési és döntés-előkészítési feladatok elvégzésében, pénzügyi modellezésében
  • Részvétel a Bankcsoport felsővezetői részére történő prezentációk készítésében

Akit keresünk:

  • Felsőfokú közgazdasági végzettséggel rendelkezik
  • Minimum 1-2 éves tapasztalattal rendelkezik vállalatértékelésben vagy befektetés-elemzésben vagy ágazati elemzésekben
  • Modellezési ismeretekkel rendelkezik
  • Magabiztos angol nyelvtudással rendelkezik (főleg írásban)
  • Munkavégzését precizitás és alaposság jellemzi
  • Analitikus gondolkodásmód és kiváló logikai készség jellemzi
  • Nyitott a fejlődésre
  • Képes az önálló munkavégzésre
  • Írásbeli kommunikációs készsége kiemelkedő

Amit előnynek tartunk:

  • ESG ismeretek
  • Pénzügyi, bankszakmai ismeret
  • Egyes ágazatok – energiaipar, ingatlanpiac, feldolgozóipar – mélyebb ismerete
  • Külföldi tanulmányok és/vagy munkatapasztalat
  • EViews, MATLAB, R, Visual Basic, Excel makro ismerete

Amit kínálunk:

  • Izgalmas, kihívást jelentő munka – közvetlenül a Bank felső vezetése részére történő munkavégzés – Kelet-Közép-Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Vonzó juttatási csomag (béren kívüli juttatások, cafeteria)
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Összetartó, jó közösség
  • Rugalmas munkaidő, home office lehetőség